تورنت باز
ساده ترین و پر سرعت ترین روش دانلود از شبکه تورنت
تورنت چیست ؟
تورنت محبوب ترین شبکه به اشتراک گذاری فایلها در اینترنت می باشد که میلیونها کاربر در سراسر دنیا توسط آن به تبادل اطلاعات و فایلهای خود مشغول هستند. با  استفاده از شبکه تورنت می توانید به صورت رایگان ، آخرین نرم افزارها ، بازیها و فیلمهای روز دنیا را دریافت نمایید.
سوالات متداول
طریقه عادی دانلود فایل از شبکه تورنت چگونه است ؟
برای دانلود فایل از شبکه تورنت به صورت عادی ابتدا باید به وبسایتهایی که فایلهای تورنت را فهرست بندی می کنند مراجعه کنید و فایل با پسوند torrent را از این سایتها دریافت نمایید ، حجم این فایل بسیار کوچک و در حد چند کیلوبایت می باشد ، سپس این فایل را در برنامه هایی که به شبکه تورنت متصل می شوند قرار دهید تا فایل اصلی دریافت شود.
چرا دانلود تورنت به صورت عادی به صرفه و عاقلانه نیست ؟
به دلیل محدودیتهایی که ISP ها در این زمینه اعمال می کنند و مشکلات شبکه ای 99 درصد از کاربران ایرانی ، دانلود فایلها به کندی صورت می گیرد که باعث اتلاف وقت و برق کاربر می شود ، همچنین سرعت دانلود در شبکه تورنت وابسته به سرعت آپلود کاربر می باشد و چون در ایران سرعت آپلود تمام کاربران بسیار پایین است ، سرعت دانلود زیاد نمی شود. همچنین برای کاربرانی که دارای محدودیت حجمی هستند ، به دلیل استفاده از پهنای باند آپلود و دانلود به صورت همزمان مقدار زیادی از پهنای باند و حجم اینترنت کاربر به هدر می رود که این پهنای باند بسیار گران بوده و استفاده از سیستم تورنت باز باعث کاهش هزینه های کاربران می شود.
طریقه دانلود فایلهای تورنت از طریق سیستم تورنت باز چگونه است ؟
پس از خریداری اکانت توسط کاربر ، اطلاعات حساب برای وی ارسال می گردد ، کاربر پس از ورود به حساب خود فایل با پسوند torrent را بر روی اکانت خود آپلود می کند ، سرور که دارای اینترنت با سرعت 100 MBPS می باشد ، فایل مورد نظر را با حداکثر سرعت و در کوتاهترین زمان ممکن از شبکه تورنت دانلود می کند ، پس از اتمام دانلود فایل بر روی سرور ، کاربر با استفاده از دانلود منیجرهای معمولی و  اکانت FTP خود می تواند فایل خود را با حداکثر سرعت و بدون نیاز به آپلود به شبکه تورنت دریافت نماید.
لازم به ذکر است که فایلها هرگز توسط ما از روی سرور حذف نمی گردد و کاربر زمان نامحدود برای دانلود فایلهای خود خواهد داشت.

تورنت باز چگونه باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود ؟
دانلود عادی از شبکه تورنت به دلیل سرعت پایین مستلزم صرف وقت و هزینه برق و استهلاک زیادی می باشد ، همچنین برای کاربرانی که محدودیت حجمی دارند ، پهنای باند آنها را که در ایران به قیمت گزافی می خرند هدر می دهد.
با استفاده از سیستم تورنت باز فایلها ابتدا با سرعت بسیار بالا بر روی سرور های تورنت باز دانلود می شوند و سپس کاربر می تواند با استفاده از دانلود منیجر و دهها کانکشن همزمان فایل را با حداکثر سرعت دریافت نماید که در هزینه های برق ، پهنای باند و استهلاک به شدت صرفه جویی می شود.
تورنت فعال چیست ؟
تورنت فعال به تورنتهایی گفته می شود که بر روی سرور تورنت باز اجرا شده اند و در حال دریافت و یا آپلود یک تورنت هستند ، دقت کنید که تورنتهای غیرفعال جزو این دسته  نیستند و کاربر می تواند دهها تورنت غیرفعال بر روی اکانت خود داشته باشد..
فضا چیست ؟
فضای خریداری شده توسط کاربر ، مقداری از فضای دیسک سخت سرور تورنت باز می باشد که به کاربر تعلق دارد و می تواند از آن برای دریافت و نگهداری فایلهای خود  استفاده کند ، مدیریت این فضا به عهده کاربر می باشد و ما هرگز فایلهای یک کاربر را حذف نمی کنیم.
آیا استفاده از سیستم تورنت باز محدودیت حجمی دارد ؟
خیر ، استفاده از سیستم هیچ محدودیت حجمی ندارد ، تنها محدودیتهای سیستم برای کاربر ، فضا و تورنت فعال می باشد که کاربر باید آنها را رعایت نماید.
کاربر برای دریافت فایلهای خود از سرور تورنت باز چقدر مهلت دارد ؟
ما هرگز فایلهای دریافت شده را حذف نمی کنیم ، بنابراین کاربر تا زمانی که خود مایل است می تواند فایلها را بر روی سرور حفظ کند و پس از دانلود بر روی کامپیوتر  شخصی خود آنها را حذف نماید.
آیا امکان ارتقا اکانت پس از خرید اولیه وجود دارد ؟
بله ، کاربر در هر زمان می تواند نسبت به ارتقاء اکانت خود مبادرت ورزد و پس از واریز وجه فرم مربوطه را پر کند تا اکانت وی ارتقاء یابد.
آیا این امکان وجود دارد که چند نفر از یک اکانت استفاده کنند ؟
به هیچ عنوان ، در صورت کشف چنین موردی توسط سیستم ما ، اکانت فرد خاطی بدون اخطار قبلی از روی سیستم حذف می شود و هیچ پولی بازگردانده نخواهد شد.